Piesakies, amatniek!

Piedalieties projektā "Latvijas ražojumi Internetā".

1. IECERE projektam prezentēt Internetā Latvijā ražotās, pasaulē konkurētspējīgās preces. Domāts izveidot Interneta staciju, kurā būs pieejama informācija par šīm precēm. Projekts ir orientēts uz precēm ar augstu roku darba, Latvijas tradicionālo materiālu (koka, māla, vilnas, u.c.) īpatsvaru, Latvijas tautas mākslas vērtībām (pinumi, audumi, u.c.), un produkciju, kas ražojama lauku vidē.
2.DALĪBA ikvienam projektā ir iespējama dažādos līmeņos atkarībā no vēlmēm un iepējām. Galvenās izvēles:
2.1. Līmenis. Viszemākajā līmenī dalība projekā notiek bez jebkādas dalības maksas. Projekta autors izplata informāciju par dalībnieku. Šī līmeņa dalībniekiem netiek atļauts projektā publicēt savu kontaktinformāciju.
Iespējamo klientu gadījumā projekta autors sazinas ar dalībnieku, un uzņemas starpnieka funkcijas vai vienojas par aģenta procentiem.
2.2. Līmenis. Dalībnieks sedz projekta autoram tiešos izdevumus, kas saistīti ar informācijas sagatavošanu (skat 3.punktu.) Šajā gadījumā dalībniekam ir iespējams pašam izvēlēties savas informācijas noformējumu, apjomu, publicēt savu kontaktinformāciju.
2.3. Līmenis. Pēc vienošanās ar projekta autoru iespējamas jebkādas informācijas izplatīšanas un cita veida aktivitātes Internet tīklā.
Jebkuras no šīm izvēlēm var tikt izmanītas vai kombinētas pēc vienošanās ar autoru. Iespējama atsevišķas interneta stacijas (lapas) pasūtīšana.
3. INFORMĀCIJA par Internetu.
3.1. Lai komunicētu internetā, nav jābūt interneta pieslēgumam. Latvijā vispieejamākais veids, kā sazināties ir GSM mobilā telefona (gan Baltcom gan LMT) sms pasta serviss. Tas dod iespēju saņemt un nosūtīt elektroniskā pasta vēstules.
3.2. Internets kā masu saziņas līdzeklis ieņem arvien svarīgāku vietu gan Latvijas, gan pasaules biznesā. Pēc prognozēm 2010. gadā virs 9% pasaules darījumu notiks ar interneta starpniecību.
Pilna biznesa aprite Internetā ir elektroniskā komercija. Iepērkoties internetā apmaksu veic ar starptautiskajām norēķinu kartēm. Latvijā šo norēķinu apkalpošana pagaidām atsevišķam sīkajam uzņēmējam ir par dārgu. Preču piegādes serviss darbojas, bet tas ir dārgs. To cenas kļūtu pieejamas apvienojoties.
3.3. Informācijas sagatavošana atbilstoši Interneta specifikai. Inernetā informācijas apjomam un veidiem praktiski nav ierobežojumu. Pamatā ir teksta un vizuālā informācija.
Dalībniekiem vēlams ieniegt autoram savu darbu fotogrāfijas- skenēšanai, kuras autors apsolas atgriezt. Pretējā gadījumā jāvienojas ar autoru par darbu fotografēšanu. Internetā lieto nelielas izšķirtspēja attēlus. Optimālā izšķirtspēja ir pietiekama, ja objekts ir redzams uz 1/4 daļas 9x12 cm fotogrāfijas. Iespējama skenēšana tieši no negatīviem. Esošais fons attēla apstrādē tiks nomainīts. Tāpēc fonam vēlams būt viendabīgam un krāsu ziņā atšķirīgam no objekta. Izstrādājumiem, kurus ir viegli transportēt, iespējama elektroniskā fotografēšana Rīgā. Izdevumi ir attēlu sagatavošanai (skenēšanai), neskaitot fotogrāfijas izgatavošanu ir Ls 0,50 par 1 bildi un sazināšanās izdevumi (pasts, telefonu tālsarunas, transports ārpus Rīgas).
Teksta informāciju vēlams pievienot pēc iespējas plašāku. Aprakstiet materiālus, ko lietojat, kāda ir šo materiālu izcelsme, kādus darba paņēmienus lietojat. Ziņas par autoru, firmu, preces saikne ar novada tradīcijām, un citas ziņas kas varētu interesēt īpaši ārzemju klientus. Iespējas preci modificēt, tirāžas iespējas. Internetā iespējama atgriezeniskās saites veidošana ar klientiem. Tas nozīmē, ka lapas apmeklētājiem būs iespēja izteikt vēlmes par preču modifikāciju utml, kā arī izdarīt individuālus pasūtījumus.

Prezentācija internetā ir iespējama visdažādākajos līmeņos. Projekta autors ir iecerējis vidēji augstu līmeni. 3 gadus interneta (lapu) staciju veidošana ir mans hobijs. Man ir 23 gadi. Strādāju valsts iestādē pie datortīkliem.
Ja jūs tas ir ieinteresējis, sūtiet materiālus, pieprasiet sīkāku informāciju .

Projekta autors: Nils Graustiņš.
Adrese: Rīga, Slokas iela 189-25 LV1067
Tālr. 2416209, 7029540
powered by lycos
SEARCH: Tripod The Web